Šicí stroje Lucznik – 5 let úspěšného prodeje v České republice a na Slovensku

Psal se rok 2005, kdy se s nadšením sobě vlastním majitelé společnosti OK business vydali do Polska, aby zde navázali na tradici, kterou značka Lucznik měla v době před rokem 1989. Do té doby zde probíhaly jen záchvěvy prodeje této značky. Trh se vyvíjel ve prospěch těch značek, které byly nejen světově proslulé, ale i v držení ekonomicky silných zastoupení, která zde zřizovala svoje pobočky, ostatně jako ve všech odvětvích a českých podnikatelů, držících tradici výroby šicích strojů u nás. Šicí stroje Lucznik byly do revoluce jednou z nejznámějších, nejprodávanějších a nejrozšířenějších značek na českém trhu.

Téměř v každé domácnosti byl šicí stroj Lucznik a samozřejmě Singer, Veritas a skutečně české výrobky. Po revoluci byly zrušeny podniky zahraničního obchodu a tím byl ukončen i dovoz této značky, padly fabriky, které u nás šicí stroje vyráběly. Držela se až donedávna jen jedna, ale ani zde se již nevyrábí. Dnes jsou staré známé značky vydávány za české, za světové, přestože se jedná o výrobky chrlené ze stejných asijských průmyslových zón. Pak zde ale záleží na tom, kdo má jak propracovaný systém výstupní kontroly a kdo má zkušenosti z výroby, kdo jak umí značku prezentovat. OK business se zaměřila na kvalitu a cenu. Proto padla volba na Lucznik, polskou značku, protože jak známo, Poláci obchodovat umí a šicí stroje vyráběli ve velkém. Již v roce 2005 uvedla společnost OK business, s.r.o. na trh novou modelovou řadu šicích strojů Lucznik.

V roce 2006 již po krátké době, když se LUCZNIK Polsko přesvědčil o správnosti svého rozhodnutí pro zastupování značky, uzavřel se společností OK business, s.r.o. exkluzivní smlouvu pro český a slovenský trh. Od té doby se oficiálně datuje návrat značky LUCZNIK do  Čech a na Slovensko.

Šicí stroje LUCZNIK

Je možné se veřejně pochlubit, když je čím. Neměla by být firma patřičně hrdá na svoji historii, když byla založena už v roce 1850? Určitě ano. Ještě před 2. světovou válkou totiž ve Wroclawi existovala německá společnost na výrobu vodoměrů. Na základech této předválečné firmy byla založena společnost ASPA, která se později vyvinula do současné podoby. Zpočátku se zde vyráběly vodoměry, železné odlitky a výrobky pro armádní účely, v období, které předcházelo výrobě výrobků jako šicí stroje a overlocky. S dalším rozvojem přišly ke slovu právě i šicí stroje a overlocky Lucznik.

Společnost ASPA zahájila další nové a prospěšné projekty. Do produkce společnosti spadaly elektrické motory, svářecí zařízení, kompresory, náhradní díly pro motorový průmysl, odlitky barevných kovů, šicí stroje, domácí spotřebiče. Starší a neziskové provozy byly zavřeny. ASPA mnoho let spolupracovala se společností Lucznik z Radomi, kde se vyráběly zbraně a šicí stroje, kde pomáhala s výrobou základních částí pro šicí stroje, jako jsou hlavní řídicí jednotky atd. V současné době společnost ASPA zcela převzala tradici polských šicích strojů Lucznik a udělala z ní bezkonkurenčně nejúspěšnější a největší značku na polském trhu v oblasti domácích šicích strojů.

Jak již bylo uvedeno, společnost OK business, s.r.o. se v roce 2006 stala výhradním smluvním partnerem firmy ASPA a po vzájemné dohodě zahájila naplno prodej šicích strojů, overlocků a domácích spotřebičů na českém a slovenském trhu. Za posledních pět let zavedla několik desítek typů šicích strojů pro domácí šití a vrátila spokojeným uživatelkám značku, která již dlouhá léta předtím byla nezbytným vybavením mnoha československých domácností.

Tisíce uživatelek a uživatelů, kteří si zakoupili šicí stroj Lucznik z nové modelové řady, oceňují především pohodlnost obsluhy při šití, výběr mezi mnoha aktuálně požadovanými druhy stehů a šicích programů a hlavně přímo senzační poměr kvalita – cena, který je samozřejmostí pro všechny šicí stroje Lucznik. Zákazníci oceňují u nových šicích strojů Lucznik velmi dobrou kvalitu strojů, která vyplývá mj. z kovových součástek, použitých v šicím mechanismu, ale i z kovového skeletu stroje. Oceňují kvalitu za velmi příznivé ceny. U většiny ostatních značek šicích strojů používání kovových součástek v současné době totiž vůbec není obvyklé. Běžně jsou dostupné pro šicí stroje Lucznik veškeré patky a příslušenství vč. náhradních dílů, opět za mimořádně přijatelné ceny. Prodej šicích strojů Lucznik se uskutečňuje především prostřednictvím internetu, kde kraluje internetový obchod Ráj-šití.cz, který má aktuálně již téměř dva tisíce zákaznických hodnocení a přes 1 100 psaných pozitivních referencí od spokojených zákazníků. Zde můžete pořídit nejen šicí stroje a overlocky Lucznik, ale též příslušenství pro šicí stroje, šicí patky, galanterii atd., takže klient nezůstane na holičkách. O klienta je dobře postaráno před prodejem i po prodeji samotném. K tomu je zřízena poradna pro šití. Pomůžeme s výběrem šicího stroje i případně s financováním. Zabezpečený záruční servis, pozáruční servis, kvalita výrobků a služeb odpovídají filozofii společnosti OK business, s.r.o.. Více než 20 leté zkušenosti z prodeje a služeb, přímá znalost značek a přehled o trhu s šicími stroji, kdy na Ráj šití.cz najdete všechny renomované a kvalitní značky, kde je skutečný, lidský, ne jen psaný přehled o šicích strojích, upřednostňován zákazník před vlastním prodejem, uspokojovány jeho potřeby a ne potřeby prodeje té které „vlastní“ značky, protože ji zastupuji, nezávislé reference spokojených zákazníků veřejně dostupné na internetu, dávají současným i budoucím zákazníkům jistotu i do budoucnosti, pokud zakoupí u společnosti OK business, s.r.o. v Ráji šití.cz svůj zvolený šicí stroj.

Značce Lucznik a šicím strojům Lucznik přejeme další krásné šicí stroje a overlocky, chytré vlastnosti strojů a nápaditost v marketingu a službách, jakož i řadu spokojených uživatelů. Přejeme jí i dobrou a zdravou konkurenci.