AVL 2013 – 2014

Ročník 2013 – 2014 skončil, ať žije ročník 2014 – 2015!

AVL, neobyčejná soutěž s neobyčejným dopadem a rozsahem, prostě NEJ AVL!

Základní části soutěží jsou dohrány!

Bude se hrát „jen“ o končené pořadí na prvních místech a o sestup či postup.

Do předposledního turnaje žila naděje i na „prodloužení“ pro OK business, protože jsme se pohybovali mezi 2. – 5. místem. Na 5. místě po předposledním turnaji.

Bohužel nezbývalo než jen čekat, až se naplno projeví výsledky klání posledního 5. turnaje, konaného 9. 3. 2014. Cestu jsme si zkomplikovali a zavřeli dvěma prohrami v tomto turnaji sami. Je možné lamentovat, kdyby…ve všech turnajích …totiž možná stačil jen uhrát jeden bod, který by znamenal zlom a vítězné ukončení jednoho setu v náš prospěch navíc, kdy jsme jich řadu hráli i třeba 26 : 28 a nedotáhli náskok do vítězství, byl by to bod navíc v konečném součtu a …, ale to je jen kdyby….

Ale což! Bylo to skvělé. Jedeme dále….

5. turnajAVL 9. 3. 2014 (foto) – Prokázali jsme straré známé …, že s tabulkově lepšími dokážeme hrát vyrovněnější partii, kdy jsme i v posledním turnaji s doposud druhým celkem ligy uhráli set, tahali se v prvním setu na prohru v něm 26 : 28, druhý vyhráli o deset bodů 25 : 15, abychom pak odešli v tie breaku, takže výsledně 1 : 2, bohužel s týmem relativně z dolních partií tabulky jsme prohráli 2 : 0, to je o čem je tu řeč…dalo se to, ale … Poslední mač, v nedělní podvečer zcela osamoceni v hale, takže úplně poslední zápas nejen náš, ale celé základní části, jsme si ale užili a nakonec si připsali i tři bodíky za vítězství 2 : 0 nad Jiným kafem, přestože se jevili v zázračné sestavě a my téměř bez šancí a s dekou… Jenže…o tom je také volejbal, o psychice..zvedli jsem se, dařilo se….nakonec tedy zúčtováno 4 body do tabulky a …

Aktuálně! Výsledky už jsou na webu!

Skončili jsme na šestém místě se stejným počtem bodů jako Dřez, který má bohužel lepší vzájemný zápas a postupuje tak do finále. Dva týmy s 36 body pod námi mají vzájemný zápas horší než my, takže i to naše šesté bylo jen o kousek.

Tomášovi to nedalo a tak se podíval, s kým jsme ztráceli body.
Cituji ho:
„Pokud nepočítám čisté výhry tak jsme:
– porazili 2 : 1 Moskyty na konečném 11. místě, Skokany zelené (18.) a VK Fast (7.) – v tom bych
problém neviděl, i když Skokani …
– dokázali jsme vzít set (tedy prohrát 1 : 2) třem nejlepším týmům (Stará garda, Žabaři, Nacoméno) a bohužel i Šajze Kace (13.)
– prohráli jsme 0:2 s Dřezem (5.), Krakeny (16.) a Sokol Kyjov B (14.)

Potvrzuje to, že jsme schopni hrát dobře s každým (včetně první trojky), ale umíme ztratit body i s 16. či 18. týmem tabulky. Základem je asi vždy se sejít v dobré sestavě, protože jsem snad neviděl jiný tým, co by hrál bez náhradníka chlapa… „

Dalo by se tedy konstatovat, že nastal nejhorší možný stav?
Nééé, jen jsme prostě skončili na 6tém, nepostupovém místě, díky vzájemnému zápasu, který jsem s Dřezem projeli, scházel tedy kousíček štěstíčka, to viz výše! Mančaft si to zasloužil, ale zase je zde šance příští rok a ten další atd. :-).

Výsledek je skvělý! Radujme se!

Děkujeme, děkuji všem hráčkám a hráčům nejen za účast na turnajích, za skvělý výkon, po létech ten nej… (pamatuji léta, kdy jsem se spíše báli o udržení :-)) ale i za hru a za … všechno.

Uvidíme co na podzim, to se roztočí další ročník:

Hurá na nějaký trunaj, spravit si chuť !

Závěrem…rád bych všem poděkoval za letošní AVL, včetně organizátorům!

Je potřeba si hlavně udržet náladu! Podobnou jako v úplně posledním utkání! Pak to půjde samo :-).

Karel Černoch